V případě Keatona se naštěstí žádné znesvěcení ze strany tvůrců nekoná a Keaton se tady dočkal relativně uspokojivé a stopáží adekvátní rozlučky se svou postavou, přesto jsem doufal, že se předvede ještě v lepším světle (což jde na vrub čistě scénáře a nikoliv Keatona). To se ovšem bohužel nedá konstatovat o Shannonovi, který je ve filmu v podstatě jen do počtu. Supergirl je, jak se dalo tušit už z trailerů, zredukována na zbytečné deus ex machina vystoupení, což je škoda, protože ve filmu debutující Calle není tak marná, jak jsem se obával. No a pak je tady "faktor Miller", který je v některých scénách vlastně docela fajn, ale v jiných - a není jich zrovna málo - je ve své typické poloze, tj. v lepším případě otravný a v tom horším rovnou nesnesitelný, v obou pak zoufale nevtipný.
Příběhově mít ve filmu Keatona v roli Batmana (geniální tah jak na projekt nalákat další fanoušky) a ukecat Cage jen na (vizuálně obludné) pár sekundové cameo, namísto toho, aby jeho verze Supermana v ději funkčně nahradila jinak nezajímavou Supergirl, když už se tedy vykašlali na Cavilla, je totálně promarněná příležitost (historku o Burtonově nerealizovaném projektu zná snad každý). Úplně stejně jako tomu bylo loni u Marvelu s angažováním Stewarta.
Rodinná linka je fajn, akce je nic proti ničemu, humor místy funguje, místy moc ne a místy absolutně vůbec (nepřekvapivě v tom má prsty především Miller), přičemž nejvtipnější (a to zdaleka) scéna v celém filmu je "dogfall" pod závěrečnými titulky, což pro tvůrce není moc dobrá vizitka a míra digibordelu je takový současný blockbusterový standard. Co však rozhodně vystupuje z řady je multicameo sekvence v tom multivesmíru, která má tak hrůzostrašnou kvalitu cgi, že to asi musí být nějaký tvůrčí záměr, jinak to snad ani není možné:-). Celkově sice slepá ulička, ale po většinu času poměrně ucházející ulička (hlavně kvůli Keatonovi).