středa 27. srpna 2014

Kingdom Of Heaven (Ultimate Edition)

Podle blu-ray.com bude výroční verze obsahovat tři verze filmu - kinosestřih (144 min.), režisérskou verzi (190 min), která byla v zahraničí na bd již vydána a roadshow režisérskou verzi (194 min.), která vyšla před lety v 4 dvd kolekci (obsahuje hudební intro a přestávku v polovině filmu po vzoru klasických velkofilmů z 50. a 60. letech). Zmíněnou 4dvd kolekci vlastním a mohu potvrdit, že co do nálože bonusů se může směle rovnat s prodlouženými verzemi LOTRA, pokud si bonusy najdou cestu i na aktuální výroční verzi tak se máme opět na co těšit. Jinak steelbook mě sice do kolen nedostal, ale věřím, že naživo to bude jinak. Unboxing tady na serveru doufám bude stát za to:-).


No počítal jsem se vším možným, ale takovýto konec mě nenapadl ani náhodou. Neskutečné zklamání a neskutečný fuck off všem fanouškům. Komplikovaná struktura bla bla bla je čistý PR bullshit, toto nemá cenu ani komentovat. Titulky nebo dabing dělají titul nerentabilní. Hmm, takže vydáme tento splácaný odpad, protože za něj nám fanoušci utrhnou ruce, to je jasné. Logika houpacího koně. Až se zase na film-areně objeví nějaký speciál, ve kterém bude jakýkoliv label manažer naříkat, jak je to v ČR kvůli pirátství s releasy těžké, vzpomenu si na tento odpad a doufám, že nejen já. Filmarena.cz je v tom sice nevině, ale objednávku na 99% zruším (a to jsem měl objednán jak sb, tak amaray).


Toto jsem dnes obdržel: "...informujeme Vás ohledně objednávky č. ... Je nám velmi líto, ale při jejím vyřízení jsme zjistili, že titul KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ Ultimátní edice STEELBOOK byl bohužel poškozen. Jedná se bohužel o vadu, kterou obsahují všechny kusy, které byly dodány distributorem. Většinou se jedná o škrábanec ve žlábku, v místě kde se steelbook otevírá. Můžeme Vám na tento titul poskytnout slevu 30% z doporučené ceny, tj. z 599 Kč. Jelikož se jedná o limitovanou edici, další kusy již bohužel nebudou k dispozici..." Mohu požádat některého z Vás, který již titul máte o vyjádření, zda je Váš SB také takto poškozen? Mám neblahé tušení, že vyjádření FA o "všech kusech" nemusí být zcela přesné a bohužel na mně opět vyšel černý petr. Děkuji.


Tak Steelbook právě dorazil a je to opravdu krásná práce. Jak plech samotný, tak vnitřní artwork a potisky obou nových disků. Fakt, že jsou disky v balení "špatně" uloženy je ve srovnání s poškozením SB škrábanci u některých kusů (což hodnotu SB snižuje alespoň pro mně na nulu) záležitost jen k pousmání. Bohužel jsem byl mezi jedněmi z těch, kteří od FA obdrželi onen e-mail o poškození. Objednávku jsem proto stornoval a SB objednal u konkurence, která se dle svých slov s žádnými připomínkami zákazníků v tomto směru nesetkala. SB mi dorazil bez jediné známky poškození. Cena byla oproti FA sice vyšší, ale pokud mám volit mezi poškozeným SB nebo sáhnutím hlouběji do kapsy, volba je to jasná. Připadá mi, že problém s poškrábanými SB se tak týkal pouze várky určené pro FA, což mně o to víc mrzí, protože se o své zákazníky příkladně stará a bude u některých kusů navíc tratná díky poskytnuté slevě.


Skvělá plechovka - krásný motiv na obou stranách SB, vnitřní artwork, potištěné disky, animovaná menu, 3 verze filmu na disku 1, tuna bonusů na disku 2. Jedinou vadou na kráse je chybějící lokalizace. Přes to jsem si SB pořídil (bohužel na mně vyšel kus se škrábanci, musel jsem tak objednat jinde) a nelituji. Vlastním i původní 4 diskovou verzi na dvd (obsahuje pouze roadshow verzi filmu, ovšem vč. dabingu a titulků, a stejnou nálož bonusů - ty byly převzaty 1:1 na bd), která byla balená v obyčejném 4 diskovém amarayi v papírovém rukávu, takže SB - navíc v takovéto povedené podobě - je fajn, byť bez lokalizace.