pondělí 19. dubna 2021

Nobody 7/10

Po všech těch veskrze nadšených ohlasech jsem čekal trošičku více. Na akci ve Wickovi (kterémkoliv) to bohužel nemá, ale nadprůměr to je rozhodně. Asi to "neuhlazené" pojetí bojové choreografie odpovídá více realitě, ale jakožto fanoušek akčního baletu mám přece jen raději ten plynulý "taneční" styl, který předváděl blahé paměti Woo nebo v současnosti Wick.

Odenkirk to zvládl skvěle (ale z jiných velkých rolí ho neznám, takže mně jeho kreace zde nijak nezaskočila/nepřekvapila/nešokovala). Potěšil Lloyd, vidět ho v jeho věku v takové roli je radost. Potěšil i Ironside v malé roličce, byť jsem ho málem nepoznal. Škoda, že Nielsen nedostala více času. To větší zakomponování True Lies linky do zápletky se přímo nabízelo. Taktéž Home Alone linka v závěru mohla být trochu více rozvedena. Serebrjakov asi vytěžil z role, co se dalo, ale prostor pro zlepšení tam rozhodně byl.

Každopádně, většinu výtek vnímám jako důsledek nižšího rozpočtu a pokud studio odklepne dvojku (doufám, že ano), tak očekávám, že spolu s budgetem půjde nahoru i kvalita dalšího dobrodružství hitmana ze CIA na odpočinku.

P.S. Nestaví Wick (postava) spíše na brazilském jiu jitsu, než na kung-fu (netuším, hádám)?