čtvrtek 30. května 2024

The Fall Guy (Extended Cut) 7/10

Jakožto fanoušek DC verzí jsem neodolal a dal si repete posledního Leitche v prodloužené verzi, která má oproti už tak dlouhé kinoverzi dalších úctyhodných dvacet minut navíc (film v kinech propadl, přesto se od studia dočkal rozšířeného sestřihu, za to jednoznačně pochvala:-)), ... abych zjistil, že jde primárně o sestřih pro skalní fanoušky filmu a nic podstatného na celkovém vyznění se nezměnilo:-). Klady zůstávají, zápory ovšem taktéž.

Bohužel žádné původně vynechané celé scény nebo rovnou dějové linky, které by pomohly trochu pokulhávající romantické lince nebo relativně skromné detektivní zápletce, se totiž nekonají. Kromě jedné prodloužené honičky s drogovým dealerem (fajn kaskadérské kousky navíc, ale nic výjimečného) jde jen o několik minut konverzačních scén tady a támhle (zmrzlinový vtip z traileru se neprobojoval ani do prodloužené verze, jaké to zklamání:-)), které sice místy doplňují příběh (záporák se ukáže jako ještě o něco větší záporák) nebo vztahy mezi postavami (nejen v rámci ústředního páru), ale většinou se týkají dialogové vaty, tj. pro samotný děj filmu nejde o nic zásadního a je při nich jasně patrné, proč se na poprvé do finálního sestřihu nedostaly (mizivý přínos narativu vs zvolnění tempa a prodloužení stopáže).

Celkově jde o fajn "bonus" pro fanoušky a to je vše. Koho film nezaujal už v kinoverzi a doufá v lepší dojem na druhý pokus (což se v případě DC verzí občas stane), může novou porci obsahu s klidným svědomím vynechat.