neděle 5. srpna 2018

Mission: Impossible - Fallout 9/10

Fallout je výborný, ale Rouge Nation je pro mně pořád nejlepší mise v sérii. F má skvělé akční scény (je opravdu neuvěřitelné, co je Cruise ochoten pro diváky dělat navzdory věku, pojišťovnám a někdy možná i zdravému rozumu), ale to měl RN taky a navíc i příběh, který nebyl jen spojovák mezi jednotlivými atrakcemi. Ve F je příběh na můj vkus jen výplň mezi akčními scénami - byť ty jsou téměř dokonalé. Když už to takto postavili, ocenil bych ještě méně dějové vaty na úkor přidání další akční scény, protože ty jsou špičkové jak na úrovni realizace, tak jejich choreografie. 

Škoda toho propálení Walkera jako zrádce/záporáka v trailerech, ten moment překvapení v kině chyběl. Jedinou zásadní výtku mám k totálně WTF rádoby dojemné scéně Luthera s Ilsou, provázenou vážně míněnými hláškami o klidném spánku a Huntovi střežícímu bezpečnost světa, nebezpečně se blížící segalovskému levelu ("nikdy jsem se nikoho nebál, ale on mi nahání hrůzu"), jen v opačném gardu, u které jsem nevěděl, zda se mám smát nebo ronit slzy spolu s Lutherem, který měl na krajíčku a která jakoby vypadla z jiného filmu. 

Těším se na domácí projekci, u které budu moct některé scény pauzovat a pouštět si je opakovaně, po které možná půjde hodnocení ještě nahoru*. U sedmičky by to ale opět chtělo změnu režiséra, abychom zase dostali něco trochu jiného.

*A také že ano. Zvýšeno z 8/10 na 9/10:-)