úterý 18. května 2021

Oxygen 7/10

Překvapivě mně to dost sedlo. Nic jsem o filmu dopředu nevěděl a sice ten přechod do sci-fi jsem tak trochu čekal, ale Laurent hraje fajn a její postava se chová v rámci možností vcelku rozumně, Amalric je také ok a celé je to dlouhé tak akorát (i když kdyby to o 10-15 minut zkrátili, ničemu by to neuškodilo), aby byl divák v napětí, o co nakonec půjde a nedostavila se nuda.

Podobné filmy (postavě a divákovi jsou zamlčovány podstatné informace ze strany jiné postavy a uvolňují se postupem filmu) dost zápasí s tím, že ty opravdu podstatné otázky, které by celou "záhadu" objasnily během minuty, jsou ty nejlogičtější v dané chvíli, ale nejsou položeny, protože by se celá konstrukce rozpadla (např. kdybych se probudil v kryokomoře já, tak první věc, kterou bych začal zjišťovat je, jak má daný typ kryokomory řešen systém nouzového manuálního otevření zevnitř). Což se děje i zde, ale naštěstí nikoliv do takové míry, aby se postavy chovaly jako idioti nebo divák nabyl dojmu, že jej tvůrci vodí za nos až příliš okatě.

Jedinou výtku mám asi k až moc doslovnému finále (stačilo to dotáhnout do momentu "uvedení do opětovné hibernace" a konec). Ve výsledku povedená žánrovka na omezeném prostoru za pár korun.