sobota 19. června 2021

F9: The Fast Saga

Tentokrát to bude mít Diesel těžké. Rock pryč, Statham pryč, o Walkerovi pochopitelně nemluvě, Cena nikoho nezajímá, kvůli Theron nebo Mirren se na filmy typu F&F nechodí a ostatní jsou v podstatě stafáž. Takže to celé stojí jen na Dieslovi a #justice4han. 

Pokud Diesel nekecá a desítka bude opravdu poslední díl, tak doufám, že to pojme jako rozlučku úplně všech a dostaví se jak Rock, tak Statham, Evans, Russell a klidně i Gadot (to by mě hodně potěšilo) s Kirby.


Otázkou je, jak si kdo v době pandemické definuje hodně, ale před zlovirem jsem tipoval, že devítka půjde opět pro miliardu (totéž jsem tipoval u Hobbs&Shaw, kde se to hrubě nepovedlo:-)). Ale jen díky tomu, že se z toho stala zajetá značka a lidi na to chodí tak nějak automaticky plus kvůli populárním hvězdám. Které devítka mít nebude a potáhne to jen Diesel, což se naposledy stalo u čtyřky. Sám jsem zvědavý, kolik tyhle blockbustery (Duna, Bond atd.) nakonec v kinech utrží.


Diesel tuším už někdy okolo pětky nebo šestky prohlásil, že sérii plánuje dotáhnout do desítky (což v té době znělo absurdně a za nedlouho je to fakt tady:-)) a pak konec. Kolikrát se ten "plán" mezitím změnil a zda to nakonec nebude tradiční metodou finále v podobě dvou/tří "částí" je druhá věc:-).

Souhlasím, že kromě F&F v podstatě nic jiného Diesel nemá (což ostatně platí pro všechny z té stafáže od Ludacrise, přes Gibsona po Rodriguez) a byl by sám proti sobě, kdyby skončil. Na druhou stranu mu v pohodě stačí zůstat jen v pozici producenta, snažit se do série dostat další a další (aktuálně trendy) hvězdy v hromadě spinoffů nebo něčeho ve stylu F&F: Next generation a na samotné hraní se tady úplně vykašlat. Vydělané prachy a svůj herecký "um" pak investovat do dalšího Riddicka nebo toho vysněného Hannibala.


Timeline není až tak komplikovaná. Trojka se odehrává mezi šestkou a sedmičkou, flashback s Hanem v devítce podle všeho mezi šestkou a trojkou (nebo paralelně s trojkou) a zbytek jde chronologicky po sobě. Rozestupy mezi roky vzniku filmů neodpovídají u každého dílu rozestupům událostí ve F&F univerzu.


I kdyby nějaká detailní timeline byla (jakože v hlubinách internetu určitě je), tak jednak to bude z ranku fanmade wiki, protože ve filmech o tom, kdy se jednotlivé filmy odehrávají naprosto přesně, není ani zmínka a jednak i kdyby k F&F sérii existovala nějaká official trivia by Universal, tak tam rozhodně nepůjdou do žádného detailu, protože by skončili úplně stejně, jako třeba Lucas s pasováním původních SW na prequely, tzn. "v high levelu to tak nějak přibližně sedí, ale v detailu se to rozpadá pod rukama" (jednoduše proto, že se to vymýšlelo za pochodu) a dost pochybuji, že zrovna tohle by chtěli vysvětlovat/řešit.

Jinak ale dělat si diagramy (na cokoliv) zrovna u téhle série je tak nějak mrhání času/potenciálu jejich autora. A to píšu jako její fanoušek:-).


No tak snad to v desítce klapne a Mendes se ukáže. A když už budou u toho, tak by mi vůbec nevadilo, kdyby "vstala z mrtvých" i Gadot (na logiku nebo uvěřitelnost se v sérii už stejně dost dlouho nehraje, takže proč ne:-)?) a vrátil se i Evans a kromě Johnsona a Stathama si z "bokovky" vzpomněli i na Kirby. Fanboy dreaming, no:-).

S tou stafáží to asi ani moc jinak udělat nejde. Od pětky dál jsou všechny filmy typické "men on a mission", kde mají postavy svůj úkol, kterým se posunuje zápletka vpřed a je jich hodně, takže není moc čas a prostor se zabývat nějakými vedlejšími dějovými linkami a prohlubovat jednotlivé charaktery/vztahy mezi nimi (totéž třeba série M:I). Navíc je samozřejmě potřeba dát prostor primárně hlavním hvězdám (kvůli kterým lidi na ty filmy chodí). 

Před devítkou jsem ovšem doufal, že když je mimo hru Johnson a Statham, tak stafáž dostane trochu více prostoru. Zvláště, když se měl znovuobjevit Kang a Rodriguez hlásala, jak se na film vykašle, pokud budou Letty a ostatní ženské postavy opět jednorozměrné stereotypní figurky jako v předchozích dílech. Výsledkem je, že jsou všichni stafáž úplně stejně jako dříve (Kang totálně nevyužitý a je v tom filmu jen proto, aby tam byl, což v podstatě platí skoro pro všechny od Brewster, přes Emmanuel (proč se stala součástí týmu jsem nepochopil už v osmičce), až po Rodriguez, přičemž všechny tři jsou přímo ukázkově jednorozměrné stereotypní figurky*, úplně stejně jako předtím a snad jedině Ludacris s Gibsonem působí, že mají jejich postavy v příběhu nějaký smysl) plus tomu ale chybí Johnson a Statham, přičemž Cena má minimum prostoru. Přitom prostor a čas pro větší zapojení stafáže rozhodně byl, kdyby se vyhodili ven imho otravné flashbacky. 

Nedělám si iluze, že v desítce a jedenáctce to stran stafáže bude jinak, ale Johnsona se Stathamem by to už fakt nejen chtělo, ale potřebovalo. A ideálně k tomu i někoho z ranku Reeves (škoda, že se v Hobbs & Shaw nakonec neobjevil), Momoa, Bautista atd. (fan boy dreaming continues:-)).

*a všechny ty kecy tak byly jen o tom si na producentovi Dieselovi vysmlouvat výši platu, popř. nějaká ta procenta.


Jasně, u M:I je to s přístupem k postavám mnohem lepší, ale jednak je jich tam o dost méně (Cruise a k tomu Pegg a Rhames plus huntgirl) a jednak to asi souvisí s tím, že jsou to imho obecně kvalitnější filmy než F&F (s čestnou výjimkou pětky), minimálně co se scénáře týče.

Tak velká týmovka, jako je ve F&F, dávala dokonalý smysl pro heist v pětce a jakž takž ještě v šestce, kde je to téma tým vs tým. Od sedmičky dál už to ale víc a víc drhe s tím, jak do týmu přidávají další a další postavy (třeba Emmanuel, která je jen ženskou verzi techguye, tj. Ludacrise), záporáci mění stranu a oživují mrtvé postavy (i když bych kecal, že jsem nebyl rád, jak u Rodriguez, tak Kanga), takže mají čím dál tím větší problém jednak s časem, který těm postavám mohou věnovat a jednak s jejich smysluplným zapojením do děje.

Pochybuji, že s tím v desítce a jedenáctce ještě budou něco dělat, takže fakt už jen chci, aby to pojali jako takovou oslavu celé série, objevili se tam úplně všichni, narvali to skvělou a přepálenou akcí a dali si tentokrát záležet na tom, aby "final boss" byl fakt skvělá postava (a nebyla to opět Theron). Třeba Adkins je určitě fajn, ale pro klimax ságy asi sáhnou po nějaké větší hvězdě a Adkins by byl odklizen do škatulky "pravá ruka hlavního záporáka", ale i tak bych ho v sérii uvítal. No, jsem zvědavý, s čím se nakonec Diesel a spol. vytasí.


Tak McQuarrieho díly jsou úplně top, ale ty nepřevyšují jen F&F, ale vyčnívají i ve vlastní sérii. Já měl na mysli srovnání průměru za celou sérii ze všech filmů, mezi kterými jsou i horší kusy.

Souhlasím s tím, že v devítce to drhne už fakt hodně a absence Morgana je prostě znát a bohužel to nevyvažuje ani ta "první signální" část (akce je prostě průměr bez nápadu, jen s vysokým rozpočtem). Když Johnson se Stathamem a Morganem odešli do vlastní série, psal jsem, že je to možná dobře, protože se alespoň Diesel a spol. bude muset více snažit, ale očividně jsem se spletl. Morgan chybí více než se mohlo původně zdát a i do série se navrátivší Lin nepředvedl, k mému zklamání, nic extra. 

No, pokud to Diesel s Moritzem chtějí pojmout jako se to u těchto series finale už pár let tradičně dělá, tj. jeden příběh rozdělený na dva filmy (a tudíž se nebude v jedenáctce ztrácet čas s představováním plno nových postav a úplně nové zápletky), tak bych i věřil, že každé postavě pár minut slávy dopřejí a nechají ji nějakým (třeba i jen nostalgickým) způsobem vyniknout. Pokud to ale mají být dva filmy s dvěma různými příběhy/postavami a natáčí to dohromady jen proto, aby ušetřili, tak bych spíše očekával tu zmíněnou grilovačku na konci a pomrknutí na fanoušky Walkera, tak jako v devítce.

Adkinse bych si bez problémů dokázal představit i v hlavní záporné roli, ale tipuji, že budou chtít nějakou větší hvězdu. A jo, to nenápadné teasování na "taťka, povoláním diktátor" v devítce by klidně mohlo značit, že z něj bude v posledních dílech ta závěrečná nemesis. Taky to ale může být jen poskok Theron, který se v celém filmu/filmech ukáže na deset minut:-). Snad ne, s ohledem na naprosto zbytečnou přítomnost Theron v devítce, se ale trochu bojím, že to s ní chtějí dokodrcat až do konce.


No, to rozdělení na dvě části u desítky by odpovídalo tomu, že roky Diesel hlásal, že série skončí desátým dílem a najednou se mluvilo o desítce a jedenáctce. Takže pokud to bude jeden souvislý příběh rozdělený na dva filmy, tak snad bude dost času nejen na kecy o rodině, ale taky na péči o postavy. Kdyby to pojali po vzoru šestky (hodný) tým vs (zlý) tým, tak by to bylo super. Postav už na to mají dost:-)

Prý dvojka Hobbs & Shaw je docela daleko (Johnson a částečně i Statham mají údajně v dohledné době docela nabitý kalendář a k tomu Statham prý licituje, aby měl za film stejné prachy jako má Johnson, takže možná budou ještě nějaké posuny/třenice), což by snad mohlo pomoct v tom, aby se finále série věnovalo maximální úsilí a pozornost. A trochu doufám, že desítku provážou s H&S, třeba tím, že se kromě Johnsona a Stathama ukáže i Kirby a/nebo se ukáže, že Theron/hlavní antagonista taky pracuje pro Eteon (a samozřejmě by na konec dali na oplátku nějaký hint na dvojku H&S).

Pokud bude v desítce Caine, tak to tutově bude starej Shaw. To spojení se imho přímo nabízí a nejen proto, že je z ostrovů jako Mirren a Statham. A sice na taťku diktátora v devítce teasovali, ale fakt to vidím na to, že prim bude hrát Theron, bohužel. Jinak by už dávno změnila stranu (jako všichni ostatní, kdo do série přišli - Johnson, Evans, Statham, Cena prozatím lehce, ale v desítce se imho stane:-), snad jen Ortiz se objevil vícekrát a zůstal badguyem), nebo by byla odklizena, aby udělala prostor nové postavě. Je ale fakt, že klidně může změnit stranu až v desítce a final boss může být taťka diktátor, který šéfuje Eteonu, no. V téhle sérii je už možné všechno:-):-):-).


Já s tím taky nepočítal, ale myslel jsem to tak, že kdyby obě produkce byly krátce po sobě, že by tím desítka mohla určitým způsobem trpět (přesuny lidí v rámci štábu z jednoho projektu do druhého).

Předpokládám, že si Johnsona i Stathama studio pojistilo už u jedničky přímo na víc filmů najednou, když je to v branži standard už drahně let, všichni do toho filmu šli s tím, že půjde o další franšízu, tj. kupu dalších pokračování a oba film produkovali, takže bylo v jejich nejlepším zájmu, aby se z toho franšíza stala. Smlouvu nebo minimálně opci imho oba už mají, aby si je studio pojistilo, že to (někdy) fakt udělají a teď už vyjednávají jen o detailech (termín, honorář, délka natáčení, procenta, propagace atd.). Myšleno dvojka/trojka/atd. H&S, u hlavní série bych tomu i věřil, že to s Dieslem a Moritzem smlouvají film od filmu. 

Evans mi taky připadá dost nevyužitý. Po štěku v sedmičce jsem byl rád, jak ho přivedli zpět v osmičce a těšil se, že dostane ještě větší prostor v H&S a namísto toho jsem se dočkal Kirby:-) Pokud by se celá rodinka (vč. Caina) ukázala v desítce, tak by to bylo super, ale asi by to (pro některé z nich) dopadlo pár minutovými štěky, protože hlavní prostor si pro ně spíš šetří do dvojky H&S. Ale i tak bych je v desítce vidět chtěl.

Souhlas, Theron je jako antagonista "slabá", pokud to v desítce bude stát čistě na ni, tak to bude velký, špatný. K Russellovi se ve finále doufám vrátí. Nevím, jestli u devítky neměl čas, nebo jeho linku tak napsali záměrně, ale lakonický způsob, jakým se k jeho zmizení postavily ostatní postavy, byl docela divný. Pokud už s ním nepočítají, tak jej do příběhu v devítce neměli vůbec zapojovat a použít Eastwooda (postava s levelem zbytečnosti ještě výš než Emmanuel a to je co říct, ale co už) nebo to vyřešit úplně jinak. Nemám rád otevřené konce, resp. neuzavřené dějové linky:-).


Tak je to potvrzené. Johnson ve finále ságy nebude. Asi se není čemu divit, má už vlastní sérii, s Dieselem se nemusí a nabídek/prachů má dost i bez něj. Ale i tak je to škoda, doufal jsem, že finále bude "all the best". Ještěže ukecali alespoň toho Stathama.


Velké zklamání i za mně, no. Bojím se, bojím, že to bude nakonec devítka jako přes kopírák. Statham bude určitě dobrej (a doufám, že to nebude něco jako "10 minut na začátku a 10 minut na konci" jako u Johnsona v sedmičce), ale bez Johnsona, který pomohl v pětce nakopnout celou sérii tam, kde je teď, to prostě nebude ono. Začínám to vidět bledě i s tím Morganem, imho se už taky k hlavní sérii nevrátí, v což jsem (asi naivně) doufal. Každopádně očekávání teď snižuji na minimum, finále mě už může jen překvapit.


Problém prostě je, že Diesel potřebuje Johnsona mnohem více, než Johnson potřebuje Diesela a po těch zkušenostech, které spolu měli na place u předchozích filmů se už prostě neberou jako parťáci/kolegové, kteří si mohou vzájemně pomoct, ale jako konkurenti, kteří jeden druhému berou screentime, přičemž fakt, že jeden z nich je i producent (a má tak nad druhým navrch) tomu už vůbec nepomáhá.

V dobách pětky nebyl Johnson zdaleka taková hvězda jako teď, to přišlo právě až s pětkou. V pětce až osmičce to fungovalo - Johnson makal na svém hvězdném statusu, k čemuž potřeboval finančně úspěšné filmy a Diesel využíval Johnsona, aby na filmy nalákal další diváky, takže win win pro oba, ale postupem času to začalo čím dál, tím více skřípat. Diesel si díky úspěchu franšízy začal hrát na primadonu a Johnson měl s postupující slávou méně a méně důvodů se od něj nechat buzerovat. Spinoff H&S pak byl asi takový finální Johnsonův "prostředníček" Dieselovi. Když mu "ukradl" charakter, přetáhl Stathama i Morgana. Chtěl by vůbec Diesel, aby se Johnson do série vrátil (kdyby byl ochoten)?

Trošku mi to připomíná, jak se po Expandables psalo, proč se vůbec Arnie se Slyem dali dohromady až po takových letech a odpovědí bylo, že v době největší slávy v 80s a 90s byli oba prostě příliš velké hvězdy na to, aby se na plátně dělili o prostor s tím druhým. Diesel a Johnson jsou teď ve stejné situaci, akorát s tím rozdílem, že jeden hvězda je, ten druhý si to o sobě myslí, ale je producent, plus bohužel jeden z nich je podle všeho docela kretén. Každopádně ty kecy napříč ságou o rodině a neotáčení se zády i když rodina to udělala atd. vyznívají, ve světle těch dvou, o to víc smutně/vtipně.


Díky:-) Já věřím, že Johnson je sympaťák nejen ve filmech, ale i v reálu, ale zase na druhou stranu - když děláš film, který se točí okolo dvojice charakterů (které jsou navíc v názvu filmu), tak nemáš až tak velký prostor, poslat toho druhého do háje, protože bys tím ten film totálně naboural/zrušil, takže ta snaha se tam domluvit může být větší, než když jde sice o hvězdu, ale jen o jednoho herce z mnoha. Jak to skutečně je, se asi ukáže u dvojky, u které Statham požaduje stejný plat jako Johnson (jednička údajně 20 vs 13). Jako licitování o velikosti role/hláškách na míru atd. je jedna věc, ale teprve jak dojde na prachy, tak se ukáže, kdo je jaká "persóna":-) Ale nakonec se stejně domluví, nemají moc na výběr (jinak žádná dvojka nebude).

Potom, co jsem přečetl autobiografii od Arnieho a po těch historkách jak schválně dával najevo, že má o některé role zájem (i když to nebyla pravda) jen proto, aby po nich skočil Sly (tuším nějaká ta komedie ze začátku 90s), tak musím napsat, že byl fakt podnikatelský "žralok" a někdy až, jak se říká, vychcánek:-), ale taky jsem jeho vztah se Slyem vždy vnímal jako takovou tu zdravou rivalitu a oni sami se na to imho dívali stejně. Jinak by asi spolu a s Willisem nezačali podnikat v Planet HW. Naproti tomu u Diesela a Johnsona mám pocit, že se mají fakt po krk a jednoduše spolu nechtějí dělat. Píšu to neutrálně, protože kdo ví, kde je skutečně pravda, ale přikláním se k té variantě, že Johnson má plné zuby Diesela, než naopak.


Taky pěkně napsáno a samozřejmě souhlas:-) Co bych k tomu dodal je, že ve všech těch případech (kromě Tango&Cash, kde to bohužel skončilo u jednoho filmu), které si uváděl, to bylo o tom, že velikost role jednoho z dvojice postupem série rostla s tím, jakou hvězdou se mezitím stal. Pěkná ukázka je ta Lethal Weapon, kde Gibson sice už známý díky Maxovi byl, ale tu skutečnou hvězdu z něj udělal až Riggs. V jedničce se dá ještě mluvit o tom, že má s Gloverem plus minus stejně prostoru, ale zatímco Gibsonova popularita raketově rostla (a s ním v dalších dílech i důraz na Riggse), Glover v podstatě stagnoval na místě. Úplně totéž Bad Boys. V jedničce známější Smith, ale s Lawrencem tamtéž zhruba nastejno. Pak ale přišlo ID4, MIB atd., takže od dvojky už jasně hraje prim Smith. 

Zajímavé na F&F je to, že tam to dopadlo naopak. U pětky byl asi trochu větší hvězda Diesel a Johnson byl "ten druhej", ale postupem času se z něj stala velká hvězda, zatímco Diesel přešlapuje dodnes na místě a krom F&F nic nemá. Něco podobného jako u 48hrs, kde v jedničce byl hlavní hvězda Nolte a ve dvojce se to úplně otočilo a první byl Murphy. V případě H&S byl sice Johnson větší hvězda, ale na filmu se to naštěstí negativně nepodepsalo a mají v něm oba zhruba stejně prostoru. Stejně jako u Tango&Cash, kde byl Stallone taky jasná jednička, ale Russell je mu rovnocenným parťákem.

Johnson se Stathamem si očividně sedli, jinak by H&S nedělali, takže se zcela jistě dohodnou a když už ne stejně, tak dostane Statham ve dvojce výrazně přidáno. U desítky a jedenáctky fakt těžko soudit, zda je šance, že se tam Johnson objeví a jak je velká. Těch třecích ploch, kromě té propírané animozity, tam může být spousta (honorář, procenta, doba natáčení, velikost role, nebo - co já vím - velikost karavanu:-)). Já už s tím raději nepočítám, ale naděje umírá poslední, že jo:-)? Jinak jsem docela zvědavý, co si Diesel po konci ságy počne. Co pokračování XXX nebo Riddicka, to propadák, o jiných filmech ani nemluvě.


Příští měsíc s vydáním na streamu a na uhd/bd dorazí prodloužená director´s cut verze se 7 minutami navíc. Komu přišlo, že je ve filmu málo flashbacků, Diesela hrajícího si na tátu a v neposlední řadě Cardi B, tak se konečně dočká:-).


Vynikající rozhovor s Johnsonem , ve kterém rozebírá svůj vztah s Dieselem a mimo jiné komentuje některé jeho výroky na svou adresu. Opravdu doporučuji přečíst (je to dost dlouhé, tak si případně v článku vyhledejte podle hesla "Diesel" rovnou danou část).

Pokud v to ještě někdo do budoucna doufal, tak ve světle toho, co tam Johnson uvádí, ti dva imho už spolu fakt nikdy dělat nebudou. Bohužel.


Diesel má, jak se tak říká, svůj svět:-). Johnson má na jejich další spolupráci očividně jiný názor, viz zmíněný rozhovor. Kromě toho má už vlastní ip a nemá sebemenší důvod se vracet (jeho neúčast v desítce/jedenáctce již byla, bohužel, potvrzena). V devítce sakra chyběl, v desítce/jedenáctce bude alespoň Statham, ale pro grand finale to fakt chtělo nějakou další velkou hvězdu typu Momoa, Bautista nebo právě Johnson. Škoda, přeškoda, no.


Další rozhovor s Johnsonem, další otázka na možnou spolupráci s Dieselem a tentokrát už skutečně jednoznačné potvrzení, že fakt jako už nikdy na ničem.

"(...) Vin's recent public post was an example of his manipulation. I didn't like that he brought up his children in the post, as well as Paul Walker's death. Leave them out of it.(...)." Tohle je už tak osobní, že tady už nepomůže ani rozum, ani city, ani prachy, prostě nic.

Velká škoda, bez Johnsona, který pomohl v pětce nakopnout sérii tam kde je teď, to v dvojdílném finále prostě nebude ono.


Na finální dvojdíl se podívám čistě jen kvůli Stathamovi (pokud tedy Diesel poté, co mu dal Johnson definitivní sbohem, nezačne narychlo shánět koho se dá a třeba se ještě někdo zajímavý do castingu přidá) a abych dokončil sérii, ale po devítce od toho už nic nečekám a můžu být jen příjemně překvapen.

Nejvíce mě štve, že ten disclaimer, který dávali na konec titulků o uzavřených tratích a profesionálních kaskadérech až do devítky fakt něco znamenal a člověk se mohl spolehnout, že když už nic jiného, tak samotná akce bude v každém díle opravdu top tier v rámci celého Hollywoodu, což s devítkou, která má akci na úrovni trochu dražší netflixovky, padlo a ve zlepšení u desítky/jedenáctky už moc nedoufám. Teď tenhle prapor drží už jen Cruise se svou M:I a Reevse s Wickem. 

Byl bych rád, kdyby se Diesel pokusil alespoň oslovit fakt úplně všechny, kdo se v sérii kdy objevil (Evans, Mendes, Whigham, Ortiz, Calderon, Omar, Rooker, Gadot (nebyla by první, kdo vstal z mrtvých, takže no problemo:-)), Mirren, Russell a tuny dalších), včetně lidí z konkurenční série (Kirby, Curtiss, Reynolds) a pokusil se z toho udělat, i přes neúčast Johnsona, ultimátní F&F týmovku jako rozlučku a poděkování fanouškům, ale to je asi velká utopie.


Snad to tak bude a Diesel se pokusí dát dohromady co nejširší casting ze všech předchozích dílů. Mám ale po devítce, ve které se jelo na neutrál snad ve všech ohledech, takové neblahé tušení, že Diesel a spol. takové ambice už ani nemají a budou chtít jen nějak dokodrcat se stávajícím týmem a bohužel jen s Theron do cílové čáry a hotovo. Snad se šeredně pletu. 

Jedinou bláhovou naději vkládám v to, že Dieselův zájem jako producenta nekončí čistě na tom, kolik devítka udělala v BO, ale vezme v úvahu i reakce diváků a bude přemýšlet, proč poslední díl má na imdb vůbec nejhorší hodnocení z celé série (a to navíc - jako nejnovější díl - má i nejmenší počet hodnotitelů, jinak by výsledná známka šla ještě níž) a co se s tím dá dělat u desítky s jedenáctkou, aby nedopadly podobně.


Tak smysluplnost nebo uvěřitelnost integrace těch starých postav v devítce odešla spolu s Morganem (v předchozích dílech se sice také nějaké ty lapsy objevily, ale přece jen si v tomhle ohledu držely jistou úroveň), který nebude ani u finále, takže bych v nějaký velký posun směrem nahoru moc nedoufal.

S navázáním na jakýkoliv vystřižený materiál bych taky moc nepočítal. Pokud se něco takového nedostane do nějakého oficiálního režisérského/prodlouženého sestřihu, tak o tom ví minimum lidí (kteří ještě koukají na bonusy) a až na pár fanoušků by celé kino nemělo vůbec ponětí, co se to právě teď děje. Museli by celou danou sekvenci do desítky/jedenáctky přidat, nebo ji alespoň slovně vysvětlit, pokud by z ní chtěli někam dál vycházet a imho tuhle dějovou linku (přežití Letty) už mají uzavřenou a budou chtít řešit jiné věci. Pokud ukecají Gadot, tak nějakým způsobem okomentují jak přežila ona (tedy doufám) a nebudou do toho ještě míchat, jak to ve skutečnosti bylo s Letty. Navíc, daná scéna nedává v kontextu série moc smysl, tak se ani nedivím, že se do sedmičky nedostala.

Nějakého "mastermind" záporáka nad Theron by to fakt chtělo (a snad v devítce s tím tatíkem diktátorem jen neteasovali do ztracena), ale mám strach, že "mastermind" záporáka chtějí udělat z Theron a k ní jen doplní zase nějakého low level badguye (jako tatíka diktátora nebo jiného podržtašku):-) a její případný "přerod" na stranu dobra si nechají až do spin offu.

Jinak také doufám, že když nevyšel Johnson, tak ještě nějakou novou velkou rybu do castingu uloví. Stará garda Arnie, Sly, Mel, atd. by byla bomba, líbil by se mi i ten Reevse, ale ten bude nejspíše o dům vedle v dalším H&S:-), nebo třeba Cruise. Prostě někdo fakt velkej a ideálně spjatej s akčním žánrem.