středa 29. dubna 2020

Extraction 6/10

Hodně podobný výsledek jako u Atomic Blond. Oba filmy jsou postavené "okolo" jedné highlight akční scény uprostřed filmu, která je opravdu skvělá a blíží se levelu Raidu nebo Wicka. Zbytek je ok, ať už jde o postavy, zápletku, vztahy mezi postavami nebo tempo = stačí vidět jednou a pak se opakovaně vracet jen k danému highlightu. 

Filmu určitě pomáhá relativně neokoukané atraktivní prostředí a Hemsworth, který ze sebe vydává své maximum, plus proměnlivý vztah mezi ním a Hoodou. Naopak jej podráží zbytečně přestřelená délka (na tak prostinkou story) a celá linka s Harbourem, u které proklatě zvolní tempo. Pokud by od "jednozáběrové" sekvence rovnou přešli k finále na mostě a pojali film ve stylu "real time", kde není čas na budování vztahů, vysvětlování pozadí postav a plkání u kávičky, protože jde jen o jedno - přežít, byl by film absolutní pecka. 

V každém případě jde ale o slušné řemeslo a doufám, že Netflix bude v podobných věcech (Triple Frontier, 6 Underground atd.) nadále pokračovat.