pátek 18. února 2022

Peacemaker (Sezóna 1) 9/10

Gunnův zásah přímo do středu terče a imho jeho (prozatím) nejlepší dílo vůbec, plus oficiálně životní role pro Cenu, který tady vypadá, že se pro ni přímo narodil (a nebýt T2, podobně bych se možná odvážil onálepkovat i Patricka). Kdo by to byl čekal od diváky nevyžádaného streamingového "přídavku" k The Suicide Squad, navíc s vedlejší a ne-až-tak-sympatickou postavou v hlavní roli a k tomu ještě hranou hereckým dřevem.

Přiznám se, že já to tedy ani náhodou nečekal a o to více jsem byl velice příjemně překvapen. Všechny silné stránky, které Gunn předvedl ve filmu (skvělý casting, panoptikum vtipných/směšných/bizarních postav, všudypřítomný humor, přičemž mám pocit, že už tak dobrý poměr počet dobrých/špatných vtipů na metr čtvereční se zde oproti filmu ještě zvýšil, chemie a dialogy mezi postavami, vypointované scény, viditelné i skryté odkazy na kde co, nepostradatelný zvířecí prvek - po mývalovi, žralokovi, lasičce a hvězdici tentokráte "nejlepší kámoš" orel:-)), jsou zde zachovány v míře vrchovaté, plus k tomu Gunn přihazuje pár nových (hudební intro s vypalovačkou od Wig Wamu je vysloveně geniální), zatímco na slabších stránkách z filmu se značně zapracovalo (akce není tak samoúčelně extrémně gore od začátku do konce, ale pouze ve vybraných momentech (což má následně na diváka o to silnější dopad), příběh tady není jen do počtu, aby se na něco navázaly jednotlivé akční sekvence, ale je zajímavý svou detektivní linkou i sám o sobě a díky seriálovému formátu je mnohem více času prokreslit všechny postavy (včetně náhledu do jejich často temné minulosti) a stejně tak komplikované vztahy mezi nimi, na což pochopitelně na poli filmu není moc prostor).

Nezbývá, než doufat v urychlené schválení další sezóny a věřit, že Gunn vstoupí podruhé (resp. potřetí, počítaje v to i film) do téže řeky a podaří se mu dodat divákům stejnou pecku jako v tomto případě. Protože podobných zářezů, které by tahaly DC až tak strmě nahoru, WB moc nemá.