úterý 12. září 2023

Aquaman And The Lost Kingdom

No tak sláva, konečně z toho něco ukázali. Jestli má teaser komunikovat (jakože tutově jo), že dvojka bude hodně velká, pestrobarevná a ultra digi, tak funguje naprosto ok. Jednička na tom byla úplně stejně a překvapivě byla hodně fajn, tak nezbývá než doufat, že přes nespočet přetáček nemají rumory pravdu a půjde o důstojnou rozlučku s celým DCEU.

Jsem fakt zvědavý, kolik prostoru ve filmu nakonec dostane persona non grata Heard, tj. kdo o tom u soudu kecal:-), ale hlavně se těším, až se Wan zase vrátí ke svým hororovým projektům typu Malignanta, u kterých mu to přece jen sluší nejlépe. Pokud mu k tomu tržební bilance dvojky pomůže o to rychleji, tak to bude jedině dobře.


Ale jo, sice nepřekvapilo ani extra nepotěšilo, ale ani nezklamalo. Což je asi, po všech těch strašících rumorech o odložené premiéře kvůli trikům, neustálých přetáčkách, přidávání a vyhazování Batmana, postupném zmenšování role Heard (divím se, že v tom traileru - asi na vteřinu - vůbec je, nemít to podmíněné ve smlouvě, tak by se asi nedostala ani do opening credits:-)) a předělávání hlavního záporáka, dobrá zpráva.

Vypadá to na úplně standardní současnou big budget komiksovku. Prostě další várka barviček, velkého měřítka, humoru pro děti, legrační osudovosti a zejména tuny cgi po vzoru všech ostatních DC/Marvel filmů z poslední doby. Jestli to bude ve filmu fungovat podobně dobře jako v jedničce z traileru těžko soudit, ale pokud bych si měl na někoho vsadit, že by to mohl zvládnout, tak by to byl Wan.


Předchozí trailer to dokázal prodat přece jen o něco lépe a skoro to podle něj vypadalo, že přes povinnou sequelovitost (tj. více všeho, od měřítka, přes digi kejkle, až po osudovost) "spanilá" jízda DCEU skončí díky Wanovi, když už nic jiného, tak se zdviženou hlavou. Tohle tady už působí vyloženě jako další generická "komiksovka na klíč" a taková poslední rána z milosti pro DCEU filmy obecně, u které bych ani nepoznal, že má s Wanem něco společného. 

Tak snad si to Wan (přes průserovou produkci) dokázal pohlídat stejně jako v případě relativně sympatické jedničky a aktuální trailer jen klame tělem. A nebo taky ne a nejzábavnější na celém filmu bude to, jak v ději zametou s Heard, no:-).


Jak to ve filmu dopadlo s Heard? Má tam vážně tak málo prostoru, jak tvrdila u soudu a šly zvěsti, že její postava se objeví jen na začátku a na konci filmu? Díky za info.