čtvrtek 7. září 2023

The Bikeriders

Trailer sice vyloženě nestrhl, ale přesto to vypadá hodně nadějně, plus casting je přímo luxusní (u Hardyho to bude celkem pěkná letošní náplast za Havoc, který bude uveden kdovíkdy, Comer rád uvidím kdykoliv v čemkoliv, Butler se pro podobné rebely s nebo bez příčiny narodil a týpci typu Shannona, Reeduse a Holbrooka se do rolí badass motorkářů hodí jako málokdo), podobné téma v kinech v tří áčkovém provedení už pěkně dlouho nebylo (navíc dějově zasazené do mých oblíbených 60s) a dosavadní hodnocení je povzbudivé, takže si datum kroužkuju v kalendáři a v rámci navození patřičné nálady půjdu před filmem oprášit svou starou mašinu v The Lost and Damned:-).


Tohle asi nebude bezstarostná jízda:-). Tempo se tady trochu zvedlo, ale pořádný tah na branku, který by tohle téma potřebovalo, ani v tomhle traileru tak úplně nevidím. Nicméně retro výprava/kostýmy a samotné historické stroje jsou parádní, eRko se snad nevyfasovalo jen za f-wordy a ústřední trojka Hardy, Butler (letos to má rozjeté fakt ukázkově:-)) a Comer to podle všeho hravě přebije. Snad prozatímní hodnocení po uvedení na festivalu nekecá a půjde o poctivou žánrovku, která v pokladnách totálně nevyhoří, což se u podobných dobovek v dnešní době stává skoro pravidlem (Butlerovo momentum po dvojce Dune by mohlo trochu pomoct) a tudíž se podívá do kin i k nám.


No vida, tématem i castingem to je chuťovka od začátku, ale trailery zatím jely trochu na volnoběh. Stačí zkrátit stopáž oproti minule na polovinu a hned je to po stránce tempa někde jinde a má to konečně trochu grády:-). Z Hardyho tady testosteron a charisma doslova stříká na všechny strany a Butlerovi role zlobivých hochů taky sedí, ale nejvíce se těším na Comer, která je prostě zlatíčko:-). Na plakátech má jméno na prvním místě, tak doufám, že nebude ve filmu jen do počtu. V kinech to vzhledem k retro pojetí a eRku nejspíše úplně prošumí, snad si to publikum najde alespoň na streamu.