pátek 9. února 2024

Migration 7/10

Klasická trailerová past (všechny nejlepší momenty ve filmu nakumulovány na ploše pár minut, vyvolávající dojem vtipem nabité akční jízdy od začátku do konce) sice sklapla a výsledek je na všech frontách skromnější, než by se od Illumination po miliardovém "žlutém moru":-) asi očekávalo, ale na příjemnou animovanou jednohubku to stačilo.

Příběh je mnohem jednodušší, než to z traileru vypadalo a až tolik věcí se v něm nestane (což by až tak nevadilo), přičemž jeho vrchol přichází už někdy v polovině filmu a nikoliv až na jeho konci (což už trochu vadí). Půlhodinový kraťas by tomu asi slušel přece jen o něco více. Škoda, že trampoty opeřenců ve velkoměstě jsou jen jedna ze zastávek po cestě do vysněného ptačího resortu a nikoliv hlavní dějiště filmu, protože daná část patří k nejlepším ve filmu.

Na druhou stranu všechny postavy v čele s ústřední rodinkou jsou opravdu sympatické a nikoliv otravně "roztomilé", animace je fajn, slovní i obrazový humor funguje, tempo je díky umírněné stopáži svižné, malinko strašidelná epizoda se stárnoucím manželským párem je super, akční "letecké" sekvence v ulicích města se taktéž povedly a pochvalu zaslouží i vydařený dabing (a to se trojce Nanjiani, Banks a Awkwafina v hraných filmech pokud možno vyhýbám obloukem:-)).