úterý 9. dubna 2024

Fly Me To The Moon

Moc pěkná práce, taková feel-good variace na první sezónu For All Mankind:-). Konspirační what if setting je super, casting se povedl, šedesátkovou atmosféru se podle traileru podařilo trefit parádně, vzhledem k tématu očekávané pomrknutí po Kubrickovi pobavilo a velký palec nahoru pro Apple, že to po tržebním výbuchu Napoleona zamíří do kin (a znovu i k nám), byť to v pokladnách nejspíše dopadne podobně.

Akorát nevědět předem, že to má být romcom, tak bych z traileru asi nerozklíčoval, že nepůjde čistě o retro dramedy okolo toho "záložního plánu" s hromadou postav, ale hlavní/velké slovo bude mít ve filmu romance mezi Johansson a Tatumem (na obvyklé poměry žánru je tahle linka v traileru docela upozaděna).


Trailer znovu moc fajn (ty šedesátkové kostýmy a účesy jsou jako obvykle boží:-)), ale nejsem si úplně jistý, zda prodávat film primárně přes konspirační/filmařskou linku a nikoliv skrze romanci Johansson s Tatumem je dobrý nápad. 

Už minule nebyla tahle složka úplně dominantní a tady po ní pro jistotu není ani památky a hlavní slovo mají věci, na které řadové publikum v dnešní době neslyší (retro, film o filmu), na což nedávno doplatil Fall Guy (akce, film o filmu) a to romantickou linku v trailerech promoval o dost výrazněji. Jsem zvědavý, jak velký prostor ve filmu to švitoření oproti trailerům bude mít, protože zatím to na mě působí tak, že tam bude jen do počtu.