pondělí 8. dubna 2024

MaXXXine

Koukám, že se West inspiroval u Tarantinova Once Upon a Time in Hollywood a minimálně v rámci stylového traileru to funguje:-). X ani Pearl pro mě až taková bomba nakonec nebyla, ale tohle vypadá sakra nadějně a rozhodně dám Westovi další šanci. 

Jednak kvůli Goth (v prequelu se herecky fakt vytáhla), jednak kvůli parádnímu castingu (Debicki, Collins a Monaghan pospolu rovná se mňam a Bacon si snad vzpomene na své hororové začátky:-)) a jednak kvůli tomu lákavému příběhovému settingu, míchajícímu fikci s reálnými událostmi a zákulisním pohledem do továrny na sny. A pokud dá West/Goth na prdel Ramirezovi podobně "uspokojujícím" způsobem, jako to udělal Pitt sebrance od Mansona, tak se vůbec zlobit nebudu:-).


Moc pěkný, minule to West střihnul ve stylu Tarantinova Hollywoodu a Fincherova Zodiaca, teď k tomu fake trailerem na retro horor přidal i špetku Rothova Thanksgiving (nezlobil bych se, kdyby to po jeho vzoru časem s puritány dotáhl do realizace):-).

Až tak velký fanoušek Westa nejsem a X i Pearl jsou pro mě jen fajn žánrovky, ale velký palce nahoru za to, že se v trilogii s každým dalším dílem snaží o něco žánrově jiného a hlavně filmařsky ambicióznějšího (viz s každým filmem narůstající herecká forma Goth). Závěr trilogie se mi zápletkou i zpracováním (a navíc ten lahůdkový casting) trefil do vkusu na plných sto procent a trailery jsou prozatím jedna velká paráda, tak snad do třetice všeho dobrého propadnu Westovu fanouškovskému kultu i já:-).