úterý 20. července 2021

Wrath Of Man 8/10

Parádní Ritchieho kousek, který se vůbec nepodobá jeho předchozím počinům a byl jsem až překvapen, jakým konzervativním a tradičním způsobem Ritchie film pojal (žádné zběsilé střihy, kamerové úhly nebo textové popisy v obraze) a přesto to funguje na výbornou.

Pochvalu rozhodně zasluhuje OST, který mě po dlouhé době zaujal nejen jako hudební kulisa na pozadí dění na plátně, ale sám o sobě. Příběh jako takový je sice prostinký, ale díky nelineárnímu pojetí, které v tomto žánru není až tak časté, dokáže udržet pozornost/zvědavost až do konce. Přestože se Statham svým stoickým hereckým projevem již po několikáté opakuje, zde to vůbec nevadí, protože to perfektně odpovídá motivaci a charakteru jeho postavy a celkovému podání filmu. Z pohledu akce nenacházím výtek. Zvláště heist sekvence je v podstatě splněný sen všech fanoušků pátého GTA, protože velice výrazně připomíná (až bych se odvážil napsat kopíruje) heist mise ze hry a pokud by někdy někdo (páté) GTA adaptoval, tak heist sekvence by v něm vypadaly imho přesně takhle.

Škoda jen, na můj vkus, až příliš komorního finále a slabého Eastwooda, který svůj stín nepřekročil ani tentokrát. Pokud by měl Statham nějakého důstojnějšího soupeře, tak by to bylo ještě o trochu výš. Případné dvojce (stejně jako u Nobody) bych se vůbec nebránil.