neděle 3. října 2021

Free Guy 6/10

Reynolds tady není naštěstí otravný jako v jeho jiných nedávných filmech, Waititi si krade film pro sebe, Comer je hodně fajn (a jsem zvědavý, co předvede v The Last Duel) a při pohledu na šíleného Tatuma vyvstává otázka "kde je sakra 23 Jump Street?":-) plus pár příjemných cameo roliček. Zbytek je ale běžný průměr, který neurazí, ani nenadchne.

Stokrát viděné ohrané téma o boji proti zlé korporaci a boji za svobodu/právo na existenci ve virtuálním prostoru (v podstatě okopírovaná zápletka z Ready Player One, který také spolunapsal Penn), minimum využití herních mechanik (kromě powerupů, levelování a skinů tam snad nic jiného nebylo a že možností je - mikrotransakce, DLC, glitche, M+K vs controllery, patche, content updaty, nové mapy atd.), přestřelená stopáž, samotná akce nic moc a celkově jde o spotřební jednohubku na jeden večer.

V tom filmu není vůbec nic, co by kdokoliv se zadáním "film odehrávající se ve hře" nevymyslel za 5 minut. Doufám, že ve dvojce dostane tvůrčí invence level boost:-).