úterý 26. října 2021

The Trip 8/10

Parádní mix (černé) komedie, dramatu a thrilleru s krvavou příchutí toho nejlepšího z obou Dead Snow, který postupem času přihazuje do kotle další a další dějotvorné ingredience (vtípek s elekromobilitou a tatík obecně ftw:-)), aby následně naservíroval divákům na talíř na první pohled možná nenápadnou, ale o to kvalitnější žánrovou chuťovku.

Tenhle tvůrčí, resp. kariérní, vývoj, jaký Wirkola chytil, tj. z (ultra)low budget komediálních hororů/splatterů k dražším žánrovým věcem s áčkovými herci až - potenciálně v budoucnu - po vysokorozpočtové blockbustery s největšími hvězdami, bude doufám nadále pokračovat. Úplně stejně to měli Raimi nebo Jackson.

Protože ten chlapec talent bezesporu má, což potvrzuje už dlouho a s What Happened to Monday a aktuálně s The Trip (který je ještě lepší) dokazuje, že s přehledem zvládne i běžnou žánrovou produkci a nikoliv jen comedybloodfest za pár (norských) korun. Až mu někdo odklepne budget 150m plus a pár top hereckých hvězd, ukáže imho velké věci. Úplně stejně jako to ukázal Raimi nebo Jackson.