neděle 17. října 2021

Venom: Let There Be Carnage 5/10

Naprostý průměr ve všech ohledech. Hardy je fajn, humor mezi ním a Venomem sem tam funguje, sem tam nikoliv, Williams má bohužel jen trochu větší cameo a Harrelson (který se pro role psychopatů narodil minimálně od Natural Born Killers) s Harris mají málo prostoru na to, aby ze svých rolí dokázali vydolovat něco více, než jen jednorozměrné škatulky.

A sice rozumím tomu, proč má tahle značka rating jaký má (protože prachy a budoucí týmovka se Spideym, kde by šel raiting tak jako tak dolů), ale mít ve filmu symbionta, který je snad ze všech z nich nejvíce utržený ze řetězu, celý film se neustále kecá o trhání hlav a brutálním řádění (a dvojsmyslně to uvést přímo v podtitulu filmu) a přitom všechnu akci točit tak bezzubě a veškeré fatality řešit švenkováním kamery jinam, popř. střihem, už působí tak trochu jako nějaký running joke a parodie v jednom. A když už jsme u akce, tak ta je tak generická a zaměnitelná, že už to více snad ani nejde. 

Má to své opravdu dobré momenty (vévodí jednoznačně pasáž v klubu) a naštěstí střídmou délku, ale není to nic jiného, než zbytečná zastávka (jak už to u fillerů bývá) mezi originem v jedničce a trojkou, kde se, hádám, ukáže buď rovnou Spidey nebo jiná postava z SSU. Serkis je rozhodně vynikající mo-cap performer a slušný režisér druhé štábu, ale stále mě nepřesvědčil o tom, že jako hlavní režisér na to skutečně má. Snad bude mít trojku na starosti někdo jiný.