úterý 13. září 2022

Pinocchio 3/10

Za mně to tedy je vyložený průser a dokonce bych zašel ještě dál a nazval jej něčím nepěkným a nepublikovatelným. Celý film mi bylo za Hankse smutno, jak jeho imho upřímně míněný herecký výkon všichni okolo házejí do kanálu a nechápal jsem, jak se Zemeckis (a vlastně i Silvestri) mohli propadnout až takhle hluboko. Po ucházejícím začátku (kukačkové easter eggy byly fajn) se to celé rozklíží a jde to úplně do háje. Kromě prachů, kterých má Disney samozřejmě na rozdávání, v tom filmu nefunguje skoro nic.

Triky, zejména titulní postavy, nic moc, písničky jedno velké meh (no dobře, jedna byla ok), to hlavní, co si drtivá většina lidí vybaví, když se řekne Pinocchio, odbyto jednou scénou (a pocitově tam byla jen z povinnosti vůči animáku), úplně opačná (!) pointa, než jakou má předloha (asi jako kdyby nějaká pohádka o princezně a jejím vysněném princi skončila tak, že zůstane singl, protože…proč vlastně ne, že), potenciálně nové a zajímavé motivy (zmíněný důvod, proč loutka vlastně vznikla) zabity hned v počátku a zbytek totální rip-off slavného Disneyho animáku z 40s prakticky scénu po scéně (tedy až na zmíněnou pointu, to je tady novinka).

Při představě velikosti Disneyho knihovny animovaných katalogovek a očividnému cíli je všechny dříve nebo později převést do live action formátu, mě začíná, pomalu ale jistě, jímat hrůza, čeho všeho se ještě v budoucnu dočkáme.