středa 14. září 2022

Babylon

S Chazellem se doteď trochu míjím, žádný jeho film mě do kolen neposlal, ale tohle vypadá fakt moc dobře. Lahůdkový casting, málo probádané období Hollywoodu v 20s a film o filmu/filmech, kde by mohl být slušný prostor se pořádně vyřádit. Opatrně se těším a snad to prokletí konečně zlomím:-).


Téma i dobové zasazení je super, casting je bomba, tříhodinová stopáž pro mně není žádný problém a audiovizuál vypadá skvěle. Rozporuplné první reakce sice na první dobrou úplně nepotěší, ale pořád je tady šance, že člověk bude na té opačné straně barikády a tuhle velkolepou fresku si nakonec užije, takže dál vyhlížím s nadějemi:-).


Letos slavné režijní návraty po letech (McDonagh, Russell, Gray, Miller, Cronenberg, Anderson, atd.) dopadly tak půl na půl, snad se Chazelleova epická pocta kinematografii zařadí k těm vydařenějším počinům a bude podobně příjemnou oslavou filmařiny jako třeba nedávní Spielbergovi The Fabelmans. Za téma a casting předem palec nahoru a celkově to vypadá stále skvěle, takže nezbývá než doufat, že nakonec budu v té spokojenější části publika a film mi padne do noty.