pondělí 31. července 2023

Boy Kills World

This is cinema for freaks like me:-). Kill Bill Volume 3 prý definitivně nebude, ale tenhle Kill Bill Skarsgård s nesmlouvavým mentorem Ruhianem (škoda, že se nezastavil i Rahman) namísto nesmlouvavého mentora Liua vypadá jako více než důstojná náhrada:-). Skarsgårda bych v hlavní roli nečekal, ale působí jako skvělá volba. K tomu Copleyho jako pana domácího a hlavně Janssen opět v roli ultra bitch si rozhodně nechám líbit. Ještěže se jednou za čas objeví tyhle jednohubky odnikud od fanoušků pro fanoušky a diváckým zážitkem občas nakopou prdel studiové konkurenci. #actiongenreisnotdead


Minule to mělo čistě epileptickým seskládáním pár vteřinových scén za sebe o trochu větší koule, přece jen tím vysvětlujícím narativem na začátku o co tady komu jde (jako kdyby to nebylo úplně jedno:-) to mírně ztrácí na tempu, než se to ke konci zase přepne do našlapané akční jízdy, ale celkově pořád strašně dobrý. Pokud to není jen záležitost aktuálního traileru, tak posun do ještě více odlehčenější roviny, oproti předchozí ochutnávce, tomu může taky trochu pomoct (zamaskuje to případné slabiny po stránce příběhu nebo postav). Každopádně vedle Monkey Mana další akční chuťovka za pár korun, která snad fanouškům žánru vykouzlí úsměv na tváři.


Ten voice over v trailerech působí tak nějak všelijak a jak to bude fungovat v samotném filmu bude asi dost záležet na individuálním vkusu, respektive smyslu pro humor, konkrétního diváka (v dosavadních recenzích si na to někdo stěžuje a někdo to naopak chválí), ale stran přepálené eRkové akce a sympaticky namixovaného castingu (doufám, že Ruhian se nezastaví jen na otočku a výcvik u mistra se neodbyde jen pětiminutovou tréninkovou montáží) to snad bude jednoznačně pozitivní záležitost a Mohr spolu s Patelem si svými debuty pořádně nakopnou režisérskou kariéru.