sobota 15. července 2023

Wonka

Nevím, no. Trailer asi má všechno, co by měl trailer na podobnou žánrovku mít, ale působí na mě strašně strojeně/škrobeně a celkově bez nějaké jiskry. Je fajn, že si Chalamet rozšiřuje herecký rejstřík a papírově je pro tenhle projekt ideální kandidát, ale film mně nijak zvlášť neprodal, prostě takový neurážející herecký standard.

Je ovšem fakt, že nejsem cílovka (verze s Deppem i Wilderem jsem kdysi dávno viděl a nic moc to se mnou neudělalo - když už něco od Dahla, tak jeho adaptaci Fleminga:-)) a na Chalameta je většinou spoleh. Tak třeba se z toho nakonec vyklube podobně fajn záležitost jako byl nedávno "origin" Cruelly.


Snažil jsem se, ale prostě ne, ani druhý trailer nepřesvědčil. Vyjma pár světlých momentů v podobě Granta to vypadá přesně jako ty audiovizuálně vyžehlené, ale jinak sterilní live action adaptace animáků z 90s, se kterými se u konkurence roztrhl pytel. Víceméně solidní řemeslo, ale to je tak vše. Plus Chalamet v některých scénách působí ok (jako Wonka) a v jiných ne-až-tak-ok (jako Chalamet pokoušející se hrát Wonku). Cílovka asi bude spokojena, možná až nadšena, já si v klidu počkám na release na streamu a dobu, kdy nebudu mít k vidění něco lepšího.