pondělí 3. července 2023

Retribution

Ne, ne, tak Antal se vrací zpět na scénu, Neeson s každým dalším béčkem působí, že je to jeho definitivně poslední zářez (minimálně z pohledu upadající kvality), aby se za pár měsíců zase ukázal v něčem podobném a tihle dva se dali dohromady u předělávky, která je snad už třetí v pořadí v rozmezí pár let:-)? Vypadá to úplně stejně jako skoro všechno, co Neeson točí poslední dekádu. Lacině, rutině, nezajímavě (čest všem výjimkám). Pokud to Antal dokázal vytáhnout kvalitativně trochu nahoru, tak trailerem se to prodat moc nedaří.


Tenhle trailer šlape o poznání více než ten předchozí, ale stejně jako minule to pořád vypadá jako typická neesonovka, tj. levné spotřební žánrové béčko, na které si po zhlédnutí už moc lidí nevzpomene. Nicméně předloha je hodnocena relativně slušně a i předchozí předělávky nedopadly úplně špatně, tak snad tady Antal a spol. dodrží tradici a nebude to průser. Asi bych chtěl moc, kdyby dokonce přišli s nějakými novými nápady, které v předchozích filmech nebyly, ale tak doufejme, že dodají alespoň zábavné levné spotřební žánrové béčko.


Hmm, původní film i předchozí předělávky mají docela ucházející hodnocení, tak jsem tak nějak doufal, že na tomhle projektu snad nepůjde nic vyloženě zkazit (stačí jen odkoukat, jak to dělali před tím a udělat to stejně:-)) a Antal dodá klasickou neesonovku v mezích zákona. Škoda, pokud to zrovna tady tak úplně nedopadlo. Žánrově, premisou a měřítkem to do Neesonovy produkce posledních pár let docela zapadalo (takže se nedivím, že to skončilo na stole právě u něj).