pátek 26. listopadu 2021

Spider-Man: No Way Home

Trailer fajn, ale divím se, že v něm vůbec propálili/falešně naznačili, jakým způsobem k multiverse eventu dojde. Tohle bych čekal, že si nechají buď na konec kampaně nebo až do filmu. Plot leak jsem nečetl, takže můžu jen doufat, že preMCU charaktery budou ve filmu slušnou část stopáže a Sony nechystá na fanoušky podraz ve stylu "všichni z nich budou ve filmu tak 10 minut a k tomu ještě úplně na konci".

No a Disney by se do toho mohl pořádně opřít a přemluvit Howarda s Cheadlem, Nortona s Ruffalem a Weavinga s Marquandem, aby se ukázali v jednom filmu nebo minisérii. Když už multiverse, tak pořádně:-).


Všechny ty recasty dělal Disney z určitého donucení (Howard chtěl víc peněz, Norton kecal do produkce, Weaving neměl zájem se vracet) a kdoví jakou ochotu budou mít/mají zúčastněné strany se znovu spojit. Psal jsem to jako vtip, takže neuvěřím, dokud to neuvidím:-).


Bana je imho bez šance, na ten film zapomněli nebo chtějí zapomenout úplně všichni. To samé třeba Affleck nebo obě F4. S Nortonem se dobrovolně rozloučili a také v jeho případě platí, že po Ruffalovi zapadl a málokdo si na něj vzpomene. Podle mně kromě Spiderverse od Sony dávají jediný smysl X-meni od Foxů - úspěšné filmy s oblíbenými herci - plus seriály od Netflixu a možná snad ještě Blade. Zbytek bude recast po vzoru "znovu a lépe".


Holland se nechal slyšet, že film bude temný a smutný a fakt, že jo. Zase půlka akčních scén ve tmě, aby se ušetřilo na cgi:-) a někdo se konce filmu nedožije. 

Trochu nechápu, proč už nevytáhli do boje s Maguirem a Garfieldem, když na to dost fanů u druhého traileru čekalo (protože to už není jak tajemství, tak překvapení, potom co se herci prokecli a leakla zápletka), ale očividně si Sony šetří veškerou munici na final trailer těsně před premiérou.

Prý bude trojka hodně dlouhá (okolo 2.5h, možná až ke 3h), tak snad toho mají ještě dost co ukázat, protože tohle bylo "jen" fajn, nikoliv wow.


Ad kauza "Černý Spider-Man" a kdo je pod maskou: Pod maskou je Holland a ten zlatočerný kostým Spideyho je fest high tech (žádné izolačky a opravování:-)) který v "reálu" vypadá sakra dobře. Plus ty zlatězářící efekty jsou podle popisu "mystic", takže bych si tipoval, že ve filmu kostým dostane "upgrade" od Strange o nějakou "magic power".

Je to zatím preview a finální verze vyjde relativně dlouho po filmu, takže je klidně možné, že ještě přidají nějaké příslušenství, které by nyní před premiérou něco vyspoilerovalo (třeba smysl té kostky z traileru), ale na kostýmu/hlavě už imho nic zásadního měnit nebudou (jakože by třeba místo Hollanda byl nakonec Maguire nebo Garfield).


Sony by byla padlá na hlavu, kdyby se (opět) nepokusila o vybudování vlastního filmového vesmíru. Má práva na všechny postavy ze SM a dokud bude plnit dohodnuté podmínky (co 5 let nový film tuším?), licence bude platit, takže v podstatě může filmy natáčet, případně restartovat/rebootovat/remakovat do nekonečna (resp. do konce existence svého studia:-)).

Navíc ta současná situace, kdy zároveň půjčuje SM do MCU a současně natáčí filmy s jinými charaktery z téhož vesmíru byla výhledově tak jako tak neudržitelná (buď by v budoucnu museli integrovat do MCU i ostatní charaktery nebo naopak SM z MCU vyřadit).

Za úspěchem HC a FFH bez debaty může Marvel a integrace do MCU, na druhou stranu Venom vydělal totéž co HC a to se nemohl opřít o superpopulární charakter, MCU a vlastně i kvalitní film sám o sobě. Navíc jak Into the spider-verse tak SM na PS4 (přes 13M prodaných kopií) naznačuje, že Sony s charakterem/vesmírem umí pracovat i bez Marvelu (resp. si to Sony myslí:-)). Není tak divu, že někoho v Sony napadlo to znovu zkusit sami za sebe, aneb proč přenechat Marvelu 50%, když můžeme mít 100% (byť z menšího, nebo možná značně menšího koláče) a pokud to nevyjde, zkusíme to znovu (s jinými herci a tvůrci). Zda to byl dobrý nápad, to je samozřejmě úplně jiná otázka:-):-):-).


No však ano, spolupráci s Marvelem zmiňovala Sony i v marketingové kampani a hra samotná má Marvel v názvu. Pointou ovšem bylo, že hru netvořili lidi z Marvelu/Disneyho pro Sony, tak jako v případě HC a FFH v MCU, ale přímo Sony (resp. tehdy ještě 3P studio pro Sony).


Jasně, chápu, že Marvel je vydavatelství a MCU tvoří pobočka Marvel Studios, pro zjednodušení píšu v obou případech Marvel no:) 

Šlo o to, že Sony pravděpodobně dospěla k závěru, že na další filmy z vesmíru SM stačí opět sama bez Marvel Studios jako před integrací do MCU, k čemuž mohla dospět jednak na základě úspěchu Venoma, druhak také na základě úspěchu animáku a hry, ve kterýchžto případech obé taktéž tvořila sama a nikoliv jako v případě HC a FFH, kde oba filmy v podstatě tvořil Marvel Studios.