úterý 7. června 2022

Interceptor 5/10

Objektivně (nic takového v umění neexistuje, ale chápeme se) je to trash. Subjektivně je to trash, ale ukamenujte mně, já se vcelku bavil:-). 

O smysluplnou zápletku tady vůbec nejde, akce je totálně béčková, většina budgetu skončila u Pataky a Hemswortha a trauma hlavní postavy je s ohledem na její (nekompromisní) charakter k smíchu, ale... 

...Ale postava Pataky tady imho regulérně sahá na legendární Seagalovský level jak co do fyzické převahy a sebevědomí vůči svému oponentovi, tak co do hlášek (což je v bitkách o to vtipnější, protože nemá metr devadesát a devadesát kilo (ve svých nejlepších letech) jako pan "nikdy jsem se nikoho nebál, ale on mi nahání hrůzu"):-), Bracey přehrává a střídá polohy tak mocně, že víc už to snad ani nejde a korunu tomu všemu dává cameo "muže z lidu" Hemswortha, které definitivně potvrzuje, že film prostě nelze brát vážně a nedělat si z něj prdel - ať už to byl záměr tvůrců nebo jejich neschopnost. Jako akčňák je to trash, jako parodie na akčňáky docela guilty pleasure:-).