sobota 4. června 2022

Memory 5/10

U loňského The Protégé jsem psal, že Campbell má i ve svém pokročilém věku slušnou formu a pokud dostane do ruky nějaký skutečně kvalitní scénář, stále dokáže předvést když už nic jiného, tak alespoň nadstandardní řemeslo. No, tak tady ho nedostal (spíše naopak):-). A podle toho to také dopadlo.

Originál jsem neviděl (a knihu, podle které byl natočen taktéž neznám), takže nedokážu posoudit, co jde na konto samotné předlohy (ať už knihy nebo filmu) a co se tak úplně nepovedlo u tohoto remakeu ze strany Campbella a spol., ale to je ve výsledku jedno, podstatný je výsledek. A ten je tak nevýrazný a snad ve všech ohledech průměrný, jak jen to jde.

Tisíckrát ohraná zápletka o námezdním střelci, který odmítl splnit zakázku (klasická hitmanovská poučka "děti ne" samozřejmě nesmí chybět ani tentokrát:-)) a vydává se na útěk, nemá diváka vůbec čím překvapit, akce je pramálo a i to málo je natočeno naprosto rutinně, Pearce se může snažit jak chce, ale nemá pořádně co hrát, Bellucci je tady jen do počtu a proto, aby bylo možné dát její jméno na plakát a Neeson v hlavní roli hraje pouze svůj obvyklý standard, tj. vydělávání si na nájem. Není to vyloženě průser, ale Campbell u projektů jako je tento jen mrhá časem (jak svým, tak zejména diváků).