čtvrtek 14. prosince 2023

Beverly Hills Cop: Axel F

Kloubouček, na to, že Murphy je už kdoví kolik let za zenitem, minulý pokus o oživení osmdesátkové klasiky z Murphyho repertoáru dopadl prachbídně a celé to má cejch smrti netflixovky:-), to minimálně v traileru vypadá až podezřele našlapaně:-). Respekt za starou partu zase kompletně pohromadě, pochvala za výběr nováčků (Gordon-Levitt potěšil) a především palec nahoru za střih traileru, ve kterém se jedou (překvapivě povedené) záběry výhradně ze čtyřky, aniž by se Netflix snažil lacině dolovat emoce a nostalgii z koláže scén z předchozích dílů. Plus jako bonus navíc tady Murphy působí, že snad dokonce znovu našel své "mojo". Doteď šla čtyřka mimo mě, po traileru skoro až lituji, že se alespoň u nás nedostane do kin.


Netflix je sázka do loterie, po těch nekonečných letech, kdy se to potácelo v development hell a s debutantem na režijní stoličce to samozřejmě může dopadnou jakkoliv, ale nemůžu si pomoct - alespoň na poli trailerů to vypadá fakt skvěle a nevím po jak dlouhé době (spíše v řádu dekád než let) se těším na nějaký film s Murphym v hlavní roli (což jsem do nedávna myslel, že se už nikdy nestane:-)).

Očividně se nikdo nesnažil znovu vymyslet kolo a jen recyklují osvědčený koktejl jednoduchého děje, ostrých hlášek a přestřelek a výbuchů v exotických lokacích (nově s kapkou nostalgie) strejdy Bruckheimera z přelomu 80s a 90s, ale minimálně na mě tenhle recept ze staré školy prostě funguje:-). Velká škoda, že to Bruckheimer s Netflixem neposlal do kin po boku Bad Boys, vidět obě resuscitované značky v rozmezí měsíce v kině by bylo super.


Původní parta zase pohromadě super, vydatná dávka starých dobrých hudebních témat fajn, Murphy herecky i fyzicky v pohodě, jinak ale zívačka od začátku do konce. Příběhově žádný zázrak, celé se to dost vleče, akce naprostá rutina, vtipné to na můj vkus (2 old 4 this shit?) není skoro vůbec a některé scénky se imho pohybují už na hraně trapnosti. Kolem a kolem trojka pokořena, ale stylem usmolená výhra na body a nikoliv přesvědčivé k. o. Po těch letech marných snah o dotáhnutí čtyřky do realizace a s debutantem za kormidlem to je asi nic proti ničemu, ale konkurence z Miami hraje po resuscitaci úplně jinou kvalitativní ligu.