pondělí 25. prosince 2023

Planes, Trains & Automobiles

Při scéně v Home Alone, kdy Kevinova máma jede v dodávce s Candym a bandou muzikantů zpátky domů, si na tenhle trochu zapadlý, ale jinak parádní film vždycky vzpomenu:-).

Je fakt škoda, že v dnešní době se z podobných komediálních pecek z 80s a 90s u nás v televizi každoročně točí pořád dokola jen dvojice Home Alone, série Vacation a případně Cool Runnings a filmy jako Planes, Trains & Automobiles (nebo třeba Little Shop of Horrors, když už jsme u Martina a Candyho) se tam ukážou tak jednou za pětiletku, případně jednou za dekádu. Pak není divu, že je širší obecenstvo až tak moc nezná, viz nikterak vysoký počet hodnocení na filmových databázích. Je sice pravda, že na streamu film k nalezení je, ale v záplavě jiných retro katalogovek na něj neznalý divák narazí spíše náhodou, nebo poctivým procházením obsahu dostupné knihovny.  

Při tom to je v rámci komediálního žánru, respektive subžánru filmů o Murphyho zákonech (aneb, když se něco může podělat, tak se to taky podělá a to pořádně:-)), stejná klasika, ve které příběh, gagy i (super sympatický) casting funguje na výbornou, jako výše uvedené televizní trvalky.