sobota 13. ledna 2024

One More Shot 7/10

Solidní upgrade jedničky, který jde ve stopách staré dobré Die Hard klasiky, tj. od koncepčně sevřenějšího likvidování zástupu nezbedů během pobíhání uvnitř a okolo jedné budovy v původním filmu k rozmáchlejšímu likvidování zástupu nezbedů během pobíhání uvnitř a okolo celého letiště v jeho pokračování.

Dvojka dějově těsně navazuje na jedničku a kdo ji nezná/nepamatuje, ten se chytat asi moc nebude. Rozpočet je sice opětovně nuzný, ale k určitému navýšení přece jen došlo a je to na filmu vidět. Menší zklamání je naopak fakt, že hostující mlátička Jai White bohužel nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Jinak ovšem převládají samá pozitiva a sociální jistoty:-). Adkinsovi (a obecně stunt teamu) to střílí, mlátí, kope a bodá stále stejně dobře. Maskování střihů mezi jednotlivými one-shot scénami nadále nebije tak do očí, jako se to děje jinde. Díky eRkovému ratingu se znovu našel prostor pro několik explicitnějších záběrů. Na plot armor se tady nehraje a vedlejší postavy i tentokrát padají jako kuželky. A celé je to opět dlouhé tak akorát, aby to udrželo pozornost a nezačalo to nudit. 

V souhrnu je to pořád jen laciné akční video/stream béčko, nabízející pouze více téhož, ale i takovou produkci lze natočit pevnou a schopnou rukou a tady se to (i na podruhé) povedlo. Pokud to Adkins a spol. někdy dotáhnou na trilogii, tak já u toho i na potřetí rozhodně nebudu chybět:-).