úterý 18. října 2022

Creed III

Příběhově to vypadá na jedno velké klišé (Kolik už tady podobných "kamarád z dětství/mládí se obrátí proti hlavní postavě" filmů bylo?), takže asi půjde jen o to, zda a čím dokáže Jordan jako debutant překvapit (v traileru zatím moc ne) a jak se mu podaří prodat scény v ringu (dtto). Ať už to ale dopadne jakkoliv, tak bez Slye už to tak nějak nebude ono.


Tentokrát je to osobní:-). Chtělo by se napsat "A kdy to osobní nebylo:-)?", ale nebudu zlý, vypadá to docela fajn. Sice si stále nejsem jistý, zda se po deváté dá ještě přijít s něčím, co by nevykrádalo vlastní sérii (doufám, že Creed nedostane napoprvé na prdel, protože si dal od boxu pauzu a věnuje se rodině a Drago junior mu poté nebude pomáhat ve finálně-finální odvetě s tréninkem:-)) a o všelijaké příběhové klišé asi nebude nouze, ale tahle upoutávka funguje o poznání lépe než ta minulá a Jordan i Majors působí, že budou mít mezi sebou slušnou "archenemy" chemii. Každopádně jsem zvědavý, zda je Jordan skrytý režisérský talent, nebo si ukousl až příliš velké sousto.


Jordan už před premiérou trojky mluvil o čtyřce jako o tutovce a dalších potenciálních spin-offech, takže ten svůj Creed-verse má asi nějakým způsobem promyšlen delší dobu. Nebo to byly klasické pr kecy a vzhledem k tomu, že trojka překvapivě slušně zabodovala, je potřeba rychle přijít se sequely, dokud je o značku zájem, no:-).

Je fakt vtipné, jak prozatím maník s rukavicemi jde ve stopách maníka s bouchačkami. S každým dalším dílem jak u Wicka, tak u Creeda se tržby navyšují, tudíž je plán jasný: další sequel na cestě a k tomu rovnou cinematic universe se spin-offy a minisériemi:-).

A ještě o něco vtipnější je, že sám "master film" je spin-offem jiné série, o které se dlouhé roky tradovalo, že je "nekonečná" a hlavní hvězda ji bude točit až do smrti (nebo po vzoru Sellerse i po ní:-)).    

Ale tak něco ve stylu Creed vs Drago vs Lang: Clash of the Titans juniors bych si určitě nechal líbit, to zase ne že ne:-).