sobota 29. října 2022

The Pale Blue Eye

No pěkně, další rok, další Cooper:-). Premisa zní skvěle, Bale určitě nezklame, Anderson v dobovém kostýmu by mohla pěkně zazářit a k tomu mistři vedlejších rolí Duvall a Jones:-). Minule s Antlers to sice nedopadlo tak, jak jsem úplně doufal, ale Cooperovy filmy jsou, alespoň u mně, dlouhodobě hodné pozornosti, takže jsem i tady v napjatém očekávání. Snad to tentokrát klapne na jedničku.


Předminulé století, ponurá nálada, temná zákoutí, podivné rituály, uzavřená společnost, ohavné vraždy, osamělý vyšetřovatel a to vše ve slušivém eRku. Hmm, bude to chuťovka (tedy doufám):-). Zápletka a styl podání mi trochu připomíná From Hell a kdyby se film nesl v podobném duchu, nebyl bych vůbec proti. Takhle stylových a povedených žánrovek je jako šafránu, takže za každý další povedený přírůstek jsem jen a jen rád. Bale má vcelku slušný čuch na dobré role v dobrých filmech, tak nezbývá než věřit, že to platí i tentokrát.


Ale ne, tak to je malinko studená sprcha. Doufal jsem, že po skvělých trailerech se tady kvalitou bude Cooper blížit k parádnímu Hostiles, než k loňskému průměru Antlers, který trpí podobným neduhem a dojel na nic moc scénář. No, uvidím, až to uvidím. Snad to pro mně trochu zachrání alespoň Bale, který dokáže svým výkonem vytáhnout nahoru i jinak průměrný film.