sobota 8. října 2022

The Departed

Here we go again - přichystejte si vidle a pochodně, protože jsem si dal po letech kombo originál (jednička) vs remake hned po sobě (což jsem ještě nikdy neudělal) a ... Scorsese pořád vede, sorry jako:-).

A to mám HK kriminálky/akčňáky extra v oblibě a Nicholson fakt není moje první (druhá, třetí, atd.) volba, když se řekne "Jaký je Tvůj oblíbený herec?". Zatímco kápo v originále je když už ne k smíchu, tak takový neškodný medvídek, Nicholson sice vykrádá sám sebe v charismatic evil módu, ale prostě vládne. U dvojice DiCaprio/Damon je to dojmologicky zhruba nastejno s původním castingem, ale Leo i Matt by se do mého seznamu dostali, takže i tady lehce preferuju remake. Není to tak, že originál je nějaká slabota a remake ultra kvalitka, ale když bych si musel vybrat, tak - shame on me - zvedám ruku pro Martyho. Nicméně na zlaté plešouny to tehdy fakt nebylo, pod to bych se klidně podepsal.

P.S. Je to nitpicking, ale zatímco děj u Scorseseho se odehrává asi rok potom, co se obě krysy dostanou na své místo, v originále je to okolo 10 let a člověk si říká, co tam ti dva celou dobu teda dělali:-).    

P.P.S. Další zastávka něco z dvojic Cape Fear vs Cape Fear (když už jsme u Martyho), Insomnia vs Insomnia, Open Your Eyes vs Vanilla Sky, The Girl with the Dragon Tattoo vs The Girl with the Dragon Tattoo, L.A. Takedown vs Heat (nefér souboj, ale tak čistě ze zvědavosti), nebo Dune vs Dune: Part One (ok, taky nefér souboj brutálně zkrácená/vykuchaná verze vs adaptace pouze poloviny knihy, ale life is a bitch, so...):-).