pondělí 24. října 2022

Star Trek: The Motion Picture (The Director's Edition)

Kudos samozřejmě za to, že se k nám konečně na modré/černé placky dostal i nějaký ST mimo Abramsverse a za audiovizuální kvalitu remasteru, ale jinak převažuje zklamání. Jednak jde u nás do prodeje nepochopitelně jednodiskovka, zatímco druhý disk je napěchován (i novými!) bonusy, s tím související potřeba si koupit film dvakrát, pokud jej člověk chce mít na BD i UHD, podle toho, kde jej zrovna chce přehrávat, přestože když už bonusový disk vynechali, druhý disk s BD verzí by se do amaraye rozhodně vešel, dále absence dabingu, což i pro filmy v director´s cutech není problém na disku mít v kombinaci s titulky u rozdílových scén už od dob DVD (viz ID4, Alien, atd.) a samozřejmě pro změnu vynechání BD/UHD releasu s kino verzí u nás. O málo známém třetím sestřihu filmu pro TV (1983) ani nemluvě.

Přemýšlím – pokud nemá člověk problém s EN, což je naštěstí můj případ – proč si film vlastně nekoupit raději na DE Amazonu. Stojí prakticky stejně jako tady a jde o zmíněnou dvoudiskovku s plno bonusy navíc.

P.S. Pro zájemce o genezi nového remasteru director´s cutu pro BD/UHD doporučuji video Restoring Star Trek: The Motion Picture Director’s Edition in 4K – Iconicon 2022 na YT.