pátek 22. března 2024

Beetlejuice Beetlejuice

Hmm, podle teaseru to pojede asi hodně ve stylu posledních Ghostbusters, ala pomrkávání na fanoušky celou cestu a pro jistotu hned dvakrát, ale tak proč ne. Prozatím tenhle recept u resuscitovaných značek v pokladnách funguje a tohle je v podstatě vymodlené pokračování pro ctitele původního filmu, takže dává smysl, že se tady Burton a spol. nebudou pouštět do žádných větších akcí a dodají cílovce hlavně memberberries a možná něco málo navíc (a nebo taky ne:-)).    

Už si ani nepamatuju, kdy jsem jedničku viděl naposled a její kultovní status jde mimo mě (fajn žánrovka, ale to je tak vše), takže nostalgia trip se slzou v oku a kapesníkem v ruce se v mém případě u dvojky konat nebude, ale Keaton, Ryder, Dafoe a Ortega je skvadra, na kterou se rád podívám kdykoliv v čemkoliv a každá dobrá fantasy se počítá, tak snad si tady Burton s Elfmanem vybrali silnou chvilku, když už si s dvojkou dali tak načas.


No, jako nefanoušek jedničky jsem od toho moc nečekal, ale i tak žádná velká sláva. Doufám, že Burton jen klame tělem, protože podle traileru to vypadá jako naprostá rutina, nemá to žádný tah na branku a vtipné mně to také zrovna moc nepřijde (ať už verbálně nebo audiovizuálem). Co si tak matně pamatuju jedničku, tak s hravostí, tempem ani humorem problém neměla. Tady jako by to točili na zakázku studia a nikomu se do toho vlastně moc nechtělo a ne jako konečně realizované pokračování, které mají navíc na starosti otcové zakladatelé (Burton, Elfman, Keaton). Fanoušci jedničky asi/možná/třeba budou s výsledkem spokojeni, já se na dvojku podívám asi jen kvůli parádnímu castingu.