neděle 17. března 2024

Life Of Brian

Nediskutabilně (protože o tom se v tomhle případě fakt nedá polemizovat:-)) nestárnoucí pecka, jedna z nejlepších (nejtrefnějších) komedií všech dob a v rámci celovečerní produkce MP absolutní topka.

Protože zatímco ve Svatém Grálu a Smyslu Života je geniální humor v jednotlivých scénkách pospojován více či méně souvislým dějem, v Brianovi se děje totéž (co scéna, to komediální klasika - legendární Biggus Dickus ftw:-)), ale navíc má mimořádně zábavný a neodolatelně podvratný náboženský podtext a příběh, který funguje sám o sobě (jako regulérní sandálovka - kulisy zbylé po Zeffirellim se tenkrát šikly), i kdyby v něm žádný humor vůbec nefiguroval. A kromě toho nakažlivou vypalovačku Always Look on the Bright Side of Life pod závěrečnými titulky (Zimmer na koncertech taktéž), plus v našich končinách vydařený dabing (naštěstí stále původní).

Osobně si pro zlepšení nálady dávám opáčko každý rok a hlášky k nevoli svého okolí cituji na pravidelné bázi. Kdo zatím neviděl, doporučuji co nejrychleji napravit, protože tady se psaly dějiny (jak křesťanství, tak kinematografie):-).