sobota 17. prosince 2022

Barbie

Jediný rozumný způsob jak natočit film o panence pro holky pod 10 s herečkou v hlavní roli nad 30 (což dává dokonalý smysl:-)), je udělat si z celého tématu od začátku do konce jednu velkou prdel, což tohle tady teasuje dokonale, byť s filmem jako takovým to nebude mít společného vůbec nic. Nápad na přilákání pozornosti dobrý, uvidí se, zda si nějaké vydařené humory schovali tvůrci i do samotného filmu.

P.S. Song od Aqua není a téměř jistě ani nebude. Mattel jej nenávidí a dokonce se kvůli němu soudil. Jo, je to sakra škoda:-).


Tak udělat z toho něco ve stylu Toy Story nebo Truman Show je asi nejlepší způsob, jak se vypořádat s faktem, že "dělám live action film o hračce pro pre-teen děti s 30letou herečkou v hlavní roli". Každá (byť sebemenší) ambice to vytáhnout někam výš se počítá a zrovna u téhle "jednodušší" látky pak o to více:-).

Co se týká Barbie Girl, tak bych se naopak dost divil, kdyby se do filmu dostala, vzhledem k tomu, že se Mattel tenkrát soudil s labelem MCA z důvodu sexuální objektifikace a dotáhl to až k nejvyššímu soudu:-). Kdo tehdy mohl v Mattelu tušit, že o 20 let později budou produkovat film a do hlavní role obsadí sex symbol Robbie:-).


Růžový svět (doslova:-)), ve kterém se úplně všichni jmenují Barbie nebo Ken. A že prý dystopie v Demolition Manovi bylo učiněné "sluníčkové" peklo:-). Minulý teaser měl nápad, tohle je už taková "lákající" klasika (škoda, že nezparodovali nějakou další kultovku), ale pořád skvělý a zajímá mě, jak to nakonec dopadne. Zda to bude fakt over the top parodie s prvky satiry, nebo to bude taková ta fairytale klasika typu fantaskní postava objevuje nefantaskní svět. Ferrell ve filmu hraje CEO hračkářské firmy. Kdyby měli koule na to, aby to byl přímo Mattel a film byl vlastně fake origin panenky ve skutečném světě, tak by to bylo epic:-).


Tohle už vypadá malinko bezzubě, respektive jako standardní studiová práce, která se tváří sofistikovaněji, než ve skutečnosti je ("sice se tady a támhle jakože odvážeme, ale všeho s mírou, přece bychom nechtěli, aby se nám to tady nějak zvrhlo, že jo"), ale neškodná žánrová jednohubka, která cení zuby, ale nekouše, by z toho pořád být mohla a kromě toho i slušný hit (staly se už divnější věci).

Jen teda moc nechápu ten bait na Barbie Girl v rámci proma na OST, které je přilepené na konec traileru. Nějak se mi nechce věřit, že pokud se Mattel s MCA nějak dohodli a Mattel song může použít, nedal by jej do trailerů (do některých scén by seděl jak prdel na hrnec). Pokud to má být jen lákání na OST, tak je to na facku.